Esileht > E-raamat > Veel üks nael paberraamatu kirstu

Veel üks nael paberraamatu kirstu

14. jaanuar, 2010 Tarmo Jüristo

Detsembrikuine Wired Magazine raporteerib, et peamiselt peatselt saabuva singulaarsuse kuulutamisega tuntust kogunud Ray Kurtzweili firma on välja tulemas e-raamatu kontseptsiooniga, mis erinevalt Kindle’st ja Nook’ist ei ole eraldi seade, vaid lihtsalt tarkvara, mis jookseb lugeja arvutis. Selliselt teeb Kurzweil panuse sülearvutite edasisele arengule suunas, mis muudab nad sama lihtsalt käsitlevateks ja kaasaskantavateks, nagu seda hetkel on nt. Kindle. Sellega seoses peetakse selgelt silmas eeskätt Apple’i uut tahvel-arvutit iSlate, mis sahinate kohaselt peaks poodidesse jõudma juba märtsis.

4C1B24F1-805A-4973-B55B-FEDE8AD29F2B.jpg

Blio suudab säilitada paberraamatu formaadi, kujunduse ja küljenduse ning lubab lisaks sellele kasutada ka animatsioone, heli ja videot. Muuhulgas sisaldab tarkvara ka tuge tekstiga töötamiseks (märkmed, järjehoidjad ning isegi tõlge võõrkeeltest). See on terve hulk omadusi ja funktsionaalsust, mida paberraamatul kunagi ei saaks olla. Ning arvestades Apple’i võimekust kasutajaliidestesse puutuvas ei üllataks mind kuigivõrd, kui kunagi tulevikus nende tahvelarvutite süsteemi seadete all oleks võimalik panna linnuke kasti “New Book Smell”.

Categories: E-raamat Tags:
  1. 20. jaanuar, 2010 kell 17:19 | #1

    Amazonil on juba detsembrist olemas Kindle for PC programm, millega saab raamatuid lugeda tavalises Windowsi arvutis. Maci versiooni lubavad ka.

Kommentaarid on suletud.