Esileht > Raamat, Teadus > 3D raamat?

3D raamat?

28. märts, 2010 Marek Tamm

Kirjutasin siin mõne aja eest 19. sajandil väga populaarsetest liikuvatest pildiraamatutest ehk flipbookidest. Nüüd sain tänu Marek Laane blogiviitele teada, et Lõuna-Korea teadlased on väidetavalt väljatöötanud tehnoloogia 3D raamatute meisterdamiseks. Aega olevat see neil võtnud kolm aastat ja kuigi tulemus ei ole esialgu lugejatele taskukohane, siis loodetakse toodet edasi arendada, nii et see kunagi siiski massitootmisesse viia. Esmapilgul kaunis jabur idee, ent kuna oma silm on kuningas, siis lisan illustratsiooniks video, kus uut raamatut tutvustatakse. Tõsi, mõningane skepsis pole ülearune, sest asjatundjate senised kommentaarid lubavad kahelda, kas tegemist on ikka tõsise projektiga või pigem kellegi andeka naljaga. Ma ise siiski ei imestaks, kui pärast 3D kino võidukäiku näevad meie silmad ära veel ka 3D raamatute populaarsuse (isegi kui kitsas pildiraamatute valdkonnas).

Categories: Raamat, Teadus Tags:
 1. 28. märts, 2010 kell 12:11 | #1

  Yks loogiline rakendus oleks 3D-koomiksid. Ja graafilise kallakuga käsiraamatutele võiks see isegi midagi olulist juurde anda.

 2. Kätlin
  31. märts, 2010 kell 18:17 | #2

  Hmm, Eesti esimene 3D raamat ilmus juba eelmisel suvel. Mitte just päris sellisel tasemel, aga laste hulgas väga populaarne sellegipoolest. “Miriami lood” on nimeks.
  Endale küll see 3D sugugi ei meeldi. Ilmselt saab minust vanamutike (kui aga aastaid antakse) kusagil vanadekodus, kes seda uut 4D-d kirub ja põranda alt vana 2D telekat taga ajab.

 3. 31. märts, 2010 kell 20:44 | #3

  “Miriami lood” on siiski sootuks teisest puust teos, mille sees tavalised stereopildid, mis ei liigu; päris 3D on vaid raamatuga kaasas olnud nukufilm DVD-l.

Kommentaarid on suletud.