Esileht > E-raamat, Lugemine, Raamat > Raamatute tulevik

Raamatute tulevik

24. september, 2010 Marek Tamm

Rahvusvaheline disainifirma IDEO valmistas äsja põneva video, kus visandab kolm nägemust, kuidas me tulevikus raamatuid loeme, ehk täpsemalt tutvustab kolme võimalikku rakendust e-lugerite või tahvelarvutite jaoks. Tasub kindlasti ära vaadata, minul hakkasid juba näpud sügelema:

Categories: E-raamat, Lugemine, Raamat Tags:
 1. Mihkel Kunnus
  27. september, 2010 kell 14:09 | #1

  Tekstitöötlejatele, kirjandusuurijatele, sagedussõnastike koostajatele ja teistele taolistele on digitaalsus muidugi suureks õnnistuseks (masin teeb kiirelt masinliku töö). Intellektitehnoloogiana pigem siiski negatiivne nähtus (noh, umbes nii nagu Nicolas Carr viimases “Diplomaatias” kirjutas (ja ka “Akadeemias” 12, 2008)). See, et on võimalik ronida link lingilt mööda isiklikke assotsiatsioone, on küll mitmeti tore, aga sellega langeb teksti kommunikatiivsus. Selline seade teeb teksti kõvasti idiosünkraatilisemaks, hermeetilisemaks, OMA assotsiatsioonid ja OMA maailm.
  “sellal kui umbes 10-15 aastat tagasi seisnes võrdleva kirjandusteaduse kriis ülemäärases kalduvuses üldisusele, mis eeskätt läänekesksuse ülemmõjul kippus tühistama erilist ja individuaalset, siis praeguse kriisi lätteid tuleks otsida just vastuvoolust, kummituslikust partikularismist, “atomiseeritud perspektiivide” ja “ohtrate egotsentrismide” silmapiirilit, mis üha enam jätab varju mis tahes dialoogi või üldistuse ürituse,” resümeerib Jüri Talvet Rahvusvahelise Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsiooni presidenti Koji Kawamotot.

  Pluss siis veel mälu kõhetumine aistingulisuse võimendumise tõttu.
  Inimene muutub üha rohkem selliseks nagu šimpans siin videos:
  http://www.youtube.com/watch?v=zJAH4ZJBiN8

Kommentaarid on suletud.