Esileht > Kirjandusuudis > Kirjutame novembris raamatu?

Kirjutame novembris raamatu?

1. november, 2010 Daniel Vaarik

Kuudele ja aastatele pannakse ikka imelikke nimesid, ükskord Selveris ringi jalutades, avastasin, et kuklikuu on juba poole peal ja ma polnud isegi teadlik sellest! Teinekord kuulsin raadiost, et Keila Rõõmu kaubamajas on muretaignapäevad, aga see oli vist naljasaade.

Aga vähemalt selle blogi lugejad ei tohiks maha magada asjaolu, et november on peale kõige muu ka National Novel Writing Month. Vist veel ei ole hilja selle algatusega ühineda ning kirjutada novembri jooksul valmis oma raamat. Lähemalt siit!

Categories: Kirjandusuudis Tags:
 1. 1. november, 2010 kell 19:28 | #1

  Eestis võiks tolle romaani tõlkimata jätta ja teha hoopis novelli kirjutamise kuu? Oleks jupi reaalsem. Kellele seda ühe kuuga kirjutatud romaani vaja on :)

 2. 1. november, 2010 kell 20:38 | #2

  @Manjana Miks ka mitte. Tegelikult on vist selle ühe kuuga kirjutamise põhjused sellised, et ka ürituse eestvedajad on öelnud, et asi pole suure hulga kvaliteetsete tekstide tootmises, vaid selles, et panna inimesed kirjutamist harjutama. Kui tulemuseks on ka halb tekst, on kuu aega iga päev kirjutamist kogemus, mis võib kunagi aidata kirjutada midagi head….

  Igatahes algatajate endi arvamus on selline:
  Why? The reasons are endless! To actively participate in one of our era’s most enchanting art forms! To write without having to obsess over quality. To be able to make obscure references to passages from our novels at parties. To be able to mock real novelists who dawdle on and on, taking far longer than 30 days to produce their work.

 3. 1. november, 2010 kell 20:42 | #3

  Unustasin ennist märkida, et 135 inimest on registreerunud ka Eestist. Lätlasi on vähem, kuid nad on heitnud Eestile kinda - kes kirjutab rohkem:

  Dear neighbors,

  You’re bigger than us, member count-wise. But we think we can write more. So we’re wondering here in Latvia – are you up for a little challenge?

  Winner gets bragging rights, loser gets to spend 11 months knowing they didn’t win.
  The winner will be decided based entirely on AVERAGE word count PER PERSON.

  Oh, and a little friendly ribbing doesn’t hurt, it’s expected and encouraged. But I emphasize FRIENDLY. :)

  So. Are you in?

Kommentaarid on suletud.